W okresie przedświątecznym dzieci z najstarszych grup odwiedziły dwa żoliborskie Domy Seniora. Przedszkolaki zaniosły seniorom własnoręcznie wykonane pocztówki oraz ozdoby choinkowe. Czas spędzony z seniorami przebiegał w bardzo serdecznej atmosferze, dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie wiersze i piosenki o tematyce świątecznej. Seniorzy odwdzięczyli się wspólnym śpiewaniem kolęd i grą na różnych instrumentach – tamburynach, janczarach, grzechotkach. Spotkania te pozwoliły dzieciom dostrzec, że bardzo ważne jest poświęcenie choćby krótkiego czasu osobom starszym i samotnym. Dzieci z grup młodszych udały się na pocztę, gdzie wysłały pocztówki do wybranych Domów Seniora z terenu Warszawy.

Wizyta w Domach Seniora