Dnia 28.03.2024 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Ozdoba wielkanocna” zorganizowany przez Przedszkole nr 197 „DO-RE-MI”, Księdza Jerzego Popiełuszki 3A, 01-786 Warszawa

Głównymi celami konkursu było:

• Rozwijanie u dzieci zainteresowań artystycznych,
  • Rozwijanie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną,
  • Rozwijanie u dzieci wrażliwości estetycznej,
  • Poszukiwanie inspiracji twórczej poprzez pozyskanie i utrwalenie wiadomości na temat tradycji Świąt Wielkanocnych,

Konkurs był adresowany do wszystkich przedszkolaków w kategorii wiekowej 3 – 4 latki,  5 – 6 latki i ich rodziców, którzy chcieli w formie plastycznej zaprezentować swoją ozdobę wielkanocną.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do przedszkola wpłynęło ponad 30 prac spełniających konkursowe wymagania.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, gdyż wszystkie ozdoby urzekały pięknem, pomysłowością, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się dużą aktywnością twórczą, umiejętnością łączenia ze sobą różnych technik oraz oryginalnym ujęciem tematu.

Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić laureatów w dwóch grupach wiekowych:

LAUREACI KONKURSU:

GRUPA – 5-6 LATKI
I miejsce – Aurelia Cyranek
II miejsce – Beniamin Bednarski
III miejsce – Bernard Kordas

WYRÓŻNIENIE – Klara Grondziewska

GRUPA – 3-4 LATKI
I miejsce – Otylia Bednarska
II miejsce – Jan Matoszuk
III miejsce – Alicja Gęsich

WYRÓŻNIENIE – Lena Lipińska

– Antonina Głowacka

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu 🙂

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom wraz z drobnym upominkiem, a laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim dzieciom, rodzicom  serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą.

Rozstrzygnięcie konkursu