Krótko o przedszkolu

Przedszkole nr 197 Do-Re-Mi oferuje swoim wychowankom opiekę profesjonalnej kadry pedagogicznej, rozszerzone zajęcia z umuzykalnienia, różnorodną ofertę zajęć dodatkowych oraz możliwość prowadzenia indywidualnych diet eliminacyjnych. W ciągu roku bierzemy udział w różnych imprezach artystycznych oraz wycieczkach edukacyjnych i krajoznawczych.

Miejsce (Wyświetl większą mapę)

Przedszkole nr 197 Do-Re-Mi funkcjonuje na Żoliborzu od blisko pięćdziesięciu lat jako publiczna placówka oświatowa prowadzona przez Urząd m. st. Warszawy. Znajduje się w dużym, specjalnie dostosowanym budynku z przestronnym placem zabaw.

Misja

Naszą inspiracją w pracy pedagogicznej są dzieci, odkrywanie ich talentów i zainteresowań. Indywidualne podejście do każdego dziecka umożliwia nam zaspokojenie jego potrzeb rozwojowych. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby dzieci uczyły się i bawiły w atmosferze akceptacji, a chwile spędzone w przedszkolu były miłym wspomnieniem z dzieciństwa. Dzięki temu odnosimy sukcesy wychowawcze i edukacyjne.
Pragniemy, aby w naszym przedszkolu dzieci rozwijały swoje zdolności, zainteresowania oraz wrażliwość na piękno i estetykę, wyrażały je w sposób swobodny i naturalny. Naszym marzeniem jest odkrywanie talentów muzycznych, plastycznych. Chcielibyśmy, aby kontakt ze sztuką był dla dziecka źródłem radości, przyczyniał się do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju.

Muzyka

Przez wiele lat dyrektorem przedszkola była pani Zenona Kępińska, która jako pierwsza położyła szczególny nacisk na wychowanie muzyczne swoich podopiecznych, wprowadziła elementy muzyczne do codziennych zajęć oraz zajęcia i imprezy o charakterze artystycznym.
Ten muzyczny charakter nasza placówka zachowała do dziś i dlatego w 2007 r. otrzymaliśmy podkreślającą go nazwę: Do-Re-Mi.
Muzyka w naszym otoczeniu pełni szczególną funkcję, rozwija i rozbudza wrażliwość, kształtuje postawy – towarzyszy nam przez cały dzień.