W czwartek 4 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Ciemską. Pani Barbara jest autorką książeczek edukacyjnych podejmujących problemy wychowania dzieci i zapewnienia im bezpieczeństwa. Na warsztatach dzieci 3 i 4 letnie zapoznały się z książeczką „Misie na spacerze”, ukazująca różne zdarzenia w czasie spaceru. Mali czytelnicy dowiedzieli się co może je spotkać gdy: nie pilnują mamy, przebiegają przez ulicę, chcą pogłaskać zwierzątko, spotykają nieznajomego. Dzieci 5 i 6 letnie słuchały książeczki pt.”Piotruś nie wyrzucał śmieci do kosza”. Dzieci dowiedziały się, dlaczego powinno się segregować śmieci. Książeczka pomaga wpoić dziecku poczucie odpowiedzialności za nasze środowisko i uświadomić, że od jego postępowania też wiele zależy. Dzieci wykonały wspólny plakat pt. „Szczęśliwa ziemia”. Na koniec spotkania dzieci otrzymały książeczki z autografem pisarki.

Spotkanie z autorką książek dla dzieci