„Kim będę, gdy dorosnę?”

Serdecznie zapraszamy Rodziców i dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kim będę, gdy dorosnę ?”, zorganizowanym przez Przedszkole nr 197 Do – Re – Mi w Warszawie. Tematem przewodnim konkursu jest wykonanie płaskiej pracy plastycznej, dowolną techniką, przedstawiającą swój wymarzony zawód w przyszłości.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

ORGANIZATOR

Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 197 Do – Re – Mi w Warszawie, mieszczące się przy ulicy ks. J. Popiełuszki 3A

CELE KONKURSU

– Rozwijanie umiejętności wyrażania własnych zainteresowań dotyczących przyszłego zawodu

– Preorientacja zawodowa dzieci

– Rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności i fantazji oraz wyrażanie myśli za pomocą wybranych technik plastycznych.

– Kształtowanie postawy otwartości w wypowiedzi plastycznej.

UCZESTNICY KONKURSU

Konkurs adresowany jest do wszystkich dzieci z Przedszkola nr 197 Do – Re – Mi, bez względu na wiek

ZASADY UCZESTNICTWA

– Zadanie konkursowe polega na wykonaniu w domu, z pomocą rodziców, pracy plastycznej, przedstawiającej wymarzony zawód dziecka dowolną techniką (z wyłączeniem prac przestrzennych)

– Format pracy nie może przekroczyć formatu A3.

– Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę naklejoną z tyłu – imię, nazwisko dziecka, nazwa grupy przedszkolnej, tytuł pracy.

– Przygotowane prace konkursowe należy dostarczyć do Przedszkola do dnia 15.03.2024( piątek) do p. Moniki Wolf z gr. IV ( niebieska)

– Prezentacja prac i przyznanie nagród odbędzie się w dniu 21. 03.2024 ( czwartek)

KRYTERIA OCENY

Pomysłowość i oryginalność w ujęciu tematu.

– Zgodność z tematyką.

– Wykorzystane techniki i materiały.

– Staranność, jakość artystyczna i estetyczna.

ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

1. Nagrody przyznawane będą w 2 kategoriach wiekowych:

I grupa wiekowa: 3 – 4 latki      3 pierwsze miejsca oraz wyróżnienie

II grupa wiekowa: 5 – 6 latki      3 pierwsze miejsca oraz wyróżnienie

1. O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa zwana dalej Komisją
  2. Komisję powołuje Organizator
  3. Organizator konkursu przewiduje nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia
  4. Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Zgłoszenie uczestnika do konkursu, jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów konkursu oraz umieszczenie zdjęć w kronice przedszkolnej i na stronie internetowej przedszkola nr 197 Do – Re – Mi.

Konkurs „Kim będę gdy dorosnę”