12 czerwca w grupie czwartej zielonej odbył się Grupowy Turniej Warcabowy. Dzieci zagrały systemem każdy z każdym. Po całodniowych potyczkach wyłoniono zwycięzców I, II i III miejsca. Każdy uczestnik turnieju otrzymał upominek a zwycięzcy nagrody dodatkowe. W czasie przygotowań do turnieju i w czasie jego przebiegu dzieci uczyły się współpracy (samodzielnie przygotowały pionki) oraz gry fair play, pomimo ducha rywalizacji wspierały i dopingowały dzieci którym nie szło najlepiej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała p. Marta Zaręba – nauczyciel grupy zielonej. Taki turniej odbywa się w naszym przedszkolu po raz drugi. Mamy nadzieję, że zapisze się on na stałe w grafiku imprez naszego przedszkola i będzie się odbywał w najstarszych grupach co roku.

Turniej warcabowy